AKTUÁLNĚ

ZÁJEZD - ZAHRADA ČECH LITOMĚŘICE 21. 9. Plakát

OČKOVÁNÍ PSŮ info

VSTUPENKY ZDARMA    Pravidla Plakát

 

INFORMACE PRO SENIORY

OSTATNÍ

POPLATKY Poplatky

INFORMACE O  PROJEKTECH Více informací

V roce 2019 obsadil Josefov v kategorii do 1.000 obyvatel 2. místo v soutěži Obec přátelská rodině a 2. místo v soutěži Obec přátelská seniorům.

Více informací 

 

 

JOSEFOVSKÉ LISTY (JL)

Příspěvky a fotografie můžete zasílat na josefovske.listy@seznam.cz nebo předávat do schránky umístěné u obecního úřadu. 

Všem děkuji za spolupráci při tvorbě a vydávání Vašich Josefovských listů.

Uzávěrka příštího čísla 7. 9. 2019.

Petr Pastier

 

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT HRAD HARTENBERG

hrad

http://www.hartenberg.cz/

facebook

 

PŘÍSTUP NA POVODŇOVÝ HLÁSIČ OLOVÍ - INFO

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Pálení čarodějnic

Po roce se 30. dubna v obci Josefov konalo tradiční pálení čarodějnic .
Přesto že byly v loňském roce hříchy upáleny, po roce se opět vrátily na hrad Hartenberg. Nebyly však zdaleka samy, přijela s nimi také návštěva hraběnky, v podobě ,,dvou ziskuchtivých sestřenic,,. Doslechly se, že hraběnka má v úmyslu své panství darovat církvi a rozhodly se tomuto pomocí hříchů zabránit. Jak to tak bývá církev neměla v úmyslu vzdát se majetku který už považovala za svůj. Sestřenice tedy obvinila a nechala odvézt k soudu do Josefova. Hraběnka unavená všemi intrikami se rozhodla darovací smlouvu spálit a majetek si ponechala. Tím získala nepřítele také v církvi. Hříchy zde zůstaly, pokračování v příštím roce.
Na scénku navázalo vyhodnocení malých i velkých krásných čarodějnic. Volný tanec s hudbou za doprovodu skupiny HOW - WADA, zapálení hranice a také již tradiční čarodějný tanec v podání skupiny Kroupata.

Akci pořádal spolek Tradiční venkov ve spolupráci se spolkem Hartenberg, s podporou obce Josefov a sponzorským darem od pana Bely Feketeho.
Danuše Suchánková