KALENDÁŔ

Upozornění pro občany:

S účinností od 1. 11. 2019 se z technických důvodů uzavírá obecní knihovna a bude znovu otevřena v lednu 2020 v novém komunitním centru.

SLUŽBY V NAŠÍ KNIHOVNĚ

Vážení občané na níže uvedeném odkaze si můžete vybrat knihu z našeho knižního fondu, který je každé tři měsíce obměňován z MK Sokolov. Z pohodlí domova si knihu můžete zarezervovat pomocí obecního  e-mailu . Pro naše starší občany zajistíme donáškuvybrané knihy až do domu.

MÁME VLASTNÍ MINIKNIHOVNU

Naše miniknihovna nese název "Sovička", byla slavnostně otevřena v rámci Světového dne duševního zdraví 10. 10. 2015 v 10:00 h. Akci připravilo zastupitelstvo obce společně se členkami Dámského klubu Josefka. Každý příchozí mohl darovat knihu do speciálního fondu miniknihovny, třeba i s věnováním Pro děti bylo připraveno drobné občerstvení a hlavně veselé vystoupení. V rámci doprovodného programu vyráběl klaun zvířátka z balónů. Velcí i malí návštěvníci se mohli společně vyfotit s klaunem, odnést si nafouknuté zvířátko, vyrobit vlastní záložku do knihu a strávit společně dvě příjemné hodiny. Všem děkujeme za darovanou knihu a šíření dobrých myšlenek!!!

Slavnostní otevření miniknihovny Sovička

MINIKNIHOVNA

Původně americký projekt Little Free Library neboli malé svobodné knihovny je myšlenkou z dílny Todda Bola z Hudsonu v USA. Todd na památku své matky, vášnivé čtenářky, postavil v roce 2009 první model knihovičky na světě. Naplnil budku knihami a umístil před svým domem. Jeho myšlenka se zalíbila sousedům a přátelům, v roce 2010 se již poselství čtenářům šířilo na další kontinenty. V současné době je z původního nápadu celosvětová komunita lidí, kteří společně vybudovali více než 10 000 miniknihovniček na celém světe. Podstatou je SDÍLENÍ KHIH.

V ČR vznikla v rámci projektu s názvem Miniknihovna (www.miniknihovna.cz) první knihovnická budka v nedalekém Chodově na pěší zóně.  Projekt miniknihovny má i svůj facebook Facebookminiknihovna.

Při svých výletech však nyní můžete v řadě měst, obcí, na koupalištích, nádražích a jiných místech najít skříňky, budky, poličky, s různými názvy a designem. Řada měst adoptovala tzv. knihobudky, staré telefonní budky přeměněné na půjčovnu knížek. Ve Frenštátě mají svou Soví budku. V našem blízkém okolí se svou venkovní knižní budkou chlubí Ostrov, na autobusové zastávce, koupaliště Rolava, Bílá voda, a již zmíněná první česká knižní vlaštovka je na chodovské pěší zóně. Podstata a hlavní myšlenka však zůstává. PŮJČ SI, PŘEČTI SI A VRAŤ. Bezplatně, bez registrace, kdykoliv. Laskavý čtenář může do knižní budky knihy i věnovat.

I my již máme svou miniknihovnu. Zde Vás budeme průběžně informovat.

Pravidla knihovničky

1. Otevři -  knihovnička je volná, otevřená a určená všem lidem.
  2. Sdílej - vezmi si knihu, vrať jinou nebo stejnou. Všechny knihy jsou putovní. Po přečtení knihu vraťte do oběhu.
  3. Pečuj - starej se o knihy a knihovničku, buď ohleduplný i vůči jiným čtenářům.
  4. Pochlub se - přátelům a známým, pozvi je do knihovničky a nebo vytvořte svou vlastní.
  5. Miluj - knihy, rodinu, přátele, celý svět.