KALENDÁŔ

POPLATKY

místní poplatky na rok 2020

Příspěvky můžete zasílat na e-mail: josefovske.listy@seznam.cz nebo předávat do schránky umístěné u obecního úřadu.

Uzávěrka příštího čísla bude 29. 11. 2020.

Ing. Jiří Šenkýř

Plán obsazení KCJ

(průběžně aktualizováno)

POVODŇOVÝ HLÁSIČ

PŘÍSTUP NA POVODŇOVÝ HLÁSIČ OLOVÍ ZDE

Spolek Hartenberg

Spolek Hartenberg vznikl na sklonku roku 2008 jako podpůrné sdružení přátel hradu za účelem pomoci majiteli hradu  s nejedním úkolem.

Hlavním cílem spolku je  především záchrana, obnova a údržba území v okolí hradu Hartenberg, zámeckého parku, údolí Svatavy a Dolinského potoka - mapování, ochrana, obnova a údržba památek, důlních děl, krajinných a přírodních hodnot v daném území a vzdělávání.

Spolek  pořádá každoročně několik kulturních a společenských akcí  pro děti i dospělé. Některé akce mají nadregionální charakter.  Rozvíjí myšlenky dobrovolnictví a komunitní život. Každoročně organizuje mezinárodní dobrovolnické workcampy.

Od roku 2009 zaměstnává a zaučuje lidi se sociáními problémy.  Spolek založil stavební huť, která se věnuje řemeslným pracím potřebným při obnovách historických objektů. Několik obnov v regionu  úspěšně realizoval . Práce stavební huti Hartenberg můžete vidět kromě Hartenberku také třeba na Andělské Hoře, na tvrzi Pomezná, na kostele v Lestkově nebo na Hartenštějně. Záchranné, stavební práce na Hartenberku získali v roce 2016 nejvyšší ocenění NPÚ- Patrimonium pro futuro. V roce 2017 spolek prezentoval  způsob obnovy památky  na celosvětové OECD LEED konferenci  v Praze na pozvání Ministerstva pro místní rozvoj a také je účastníkem projektu Má vlast cestami proměn.

Nedávno spolek  inicioval také vznik sociálního podniku ESP Hartenberg( enviromentální sociální podnik) ,který se věnuje z velké části dřevovýrobě,ale i technickým službám a jeho cílem je vytvořit soběstačnou sociální firmu ,která je postavená na environmentálních principech.

Spolek sídlí na bývalé škole v Hřebenech nad hradem Hartenberg.

Martina Vavřínová