Obec Josefov
Josefov

Aktuální informace o covidu: koronavirus.mzcr.cz/

HARTENBERG

Spolek Hartenberg

Spolek Hartenberg vznikl na sklonku roku 2008 jako podpůrné sdružení přátel hradu za účelem pomoci majiteli hradu  s nejedním úkolem.

Hlavním cílem spolku je  především záchrana, obnova a údržba území v okolí hradu Hartenberg, zámeckého parku, údolí Svatavy a Dolinského potoka - mapování, ochrana, obnova a údržba památek, důlních děl, krajinných a přírodních hodnot v daném území a vzdělávání.

Spolek  pořádá každoročně několik kulturních a společenských akcí  pro děti i dospělé. Některé akce mají nadregionální charakter.  Rozvíjí myšlenky dobrovolnictví a komunitní život. Každoročně organizuje mezinárodní dobrovolnické workcampy.

Od roku 2009 zaměstnává a zaučuje lidi se sociáními problémy.  Spolek založil stavební huť, která se věnuje řemeslným pracím potřebným při obnovách historických objektů. Několik obnov v regionu  úspěšně realizoval . Práce stavební huti Hartenberg můžete vidět kromě Hartenberku také třeba na Andělské Hoře, na tvrzi Pomezná, na kostele v Lestkově nebo na Hartenštějně. Záchranné, stavební práce na Hartenberku získali v roce 2016 nejvyšší ocenění NPÚ- Patrimonium pro futuro. V roce 2017 spolek prezentoval  způsob obnovy památky  na celosvětové OECD LEED konferenci  v Praze na pozvání Ministerstva pro místní rozvoj a také je účastníkem projektu Má vlast cestami proměn.

Nedávno spolek  inicioval také vznik sociálního podniku ESP Hartenberg( enviromentální sociální podnik) ,který se věnuje z velké části dřevovýrobě,ale i technickým službám a jeho cílem je vytvořit soběstačnou sociální firmu ,která je postavená na environmentálních principech.

Spolek sídlí na bývalé škole v Hřebenech nad hradem Hartenberg.

Martina Vavřínová

Úřední hodiny:
PO 9:00-12:00  13:00-17:00 h
ST  9:00-12:00  13:00-16:00 h

Knihovna

Otevřeno vždy ve středu od 16:00 do 17:00 h. Po domluvě na 720 284 094 Vám přineseme knihy až domů.

mobilní aplikace

google-play-download

app-store-download

Odpady

SBĚRNÉ MÍSTO:
Otevření na vyžádání u úřednice nebo po domluvě na tel. 722 960 130.

VELKOOBJEMOVÝ A NEBEZPEČNÝ ODPAD:
V termínu od 1. do 31. 3,  objednávejte svoz na tel. č. 722 960 130.

MÍSTNÍ POPLATKY

poplatky na rok 2022

Příspěvky předávejte do schránky OÚ nebo přes       ou-josefov@volny.cz.

Uzávěrka 28. 5. 2022

Povodňový hlásič

Přístup na povodňový hlásič oloví  - https://www.hladiny.cz

Překlad (translations)